ŠKOLNÍ PRAXEHrad Sovinec umožňuje studentům vykonání odborné praxe na památkovém objektu v oboru "průvodce památkovým objektem". Praxe je vhodná pro středoškolské i vysokoškolské studenty oborů cestovního ruchu, památkové péče i stavebnictví se zaměřením na památkovou péči, popř. pro střední pedagogické školy. Tato praxe je neplacená. Nabízíme ubytování přímo v areálu hradu, zaučení do problematiky odborným průvodcem a následně vlastní provázení návštěvníků hradu. Praktikantům umožňujeme zažít nejen návštěvnický provoz hradu, ale nabízíme i zkušenosti s odbornými opravami památkového objektu formou účastí na kontrolních dnech jednotlivých staveb a možnosti konzultací s odbornými památkáři.
Na závěr praxe vypracuje náš pracovník hodnocení práce studenta. Minimální délka praxe je týden a umožňujeme ji studentům většinou mimo školní prázdniny.

 

Všechny informace Vám rádi zodpovíme na sovinec@mubr.cz 

BRIGÁDY

 

Hledáme zájmové skupiny téměř všech věkových kategorií pro neplacené víkendové brigádnické práce na hradě Sovinci. Máme výborné dlouholeté zkušenosti se skautskými a ostatními mládežnickými organizovanými oddíly, i se skupinami dospělých táborníků, horolezců, vojáků i jinak zájmově organizovaných skupin, které se umí nejen bavit, ale i nezištně vzít za práci. Pro mnohé z nich bývá každoroční víkendová brigáda na Sovinci místem tradičního kamarádského setkání a my takovéto osvědčené party opravdu vítáme. Bohužel dnešní uspěchaná doba má za následek to, že skautské a mládežnické
oddíly nám postupně zestárly a i stále více dospělých si už neumí víkend v přírodě představit. Proto hledáme nové dobrovolníky, kteří za nocleh na středověkém hradě, za prohlídku hradu zorganizovanou jen pro ně a za večerní posezení u ohýnku budou ochotní vzít do ruky pily, sekyry, hrábě apod. a pomůžou nám třeba přichystat hrad na sezónu hrabáním listí na jaře, také sekat trávu v létě a hlavně neustále vylesňovat náletové dřeviny kolem hradu kdykoli během roku. Brigády nejsou vhodné pro skupiny malých dětí.

 

Pokud chce toto zkusit vaše parta kamarádů a kamarádek, prosím ozvěte se na sovinec@mubr.cz .